Hazai pálya: az első és második helyet is elhozta a Lexus LC Fujiban

Kettős győzelmet aratott a LEXUS LC500 a „hazai” FUJI pályán rendezett, 500 mérföldes futamon a SUPER GT ötödik fordulójában, a japán prémiumgyártó hamar legendává váló szupersportautója a dobogó legfelső és második fokát is elhozta.

A GT500 géposztályban a 36. rajtszámú TOM’s LC500 versenyautó Kazuki NAKAJIMA és Yuhi SEKIGUCHI pilótákkal megszerezte első győzelmét ebben az idényben, a 2018 AUTOBACS SUPER GT versenysorozatban, a Fuji International Speedway pályán rendezett futamán, míg az 1. rajtszámú gép KeePer TOM’s LC500 Ryo HIRAKAWA és Nick CASSIDY pilótákkal a második helyen végzett, azaz a LEXUS LC500 kettős győzelmet aratott a kategóriában.

Kazuki NAKAJIMA (36. rajtszámú TOM LC500)

„Ezt a futamot muszáj volt megnyernünk, mert számunkra itt ért volna véget az idény, ha nem így történik. Megkönnyebbülés számunkra ez a diadal. A csapatnak nem volt szerencséje idén, különösen Yuhi szempontjából, szóval örülök ennek a győzelemnek – annál is inkább, mert a csapat számára ez volt az első. Jó teljesítményt nyújtottunk, ahogyan riválisaink is, de végül mi voltunk a jobbak. Kiélezett küzdelemben kockázatot is vállaltunk, de sikerült hosszabb távon is probléma nélkül autózni, szóval úgy érzem, ez az eredmény a merészségünk jutalma. Azért is hálás vagyok, mert első alkalommal sikerült kettős győzelmet aratni a TOM’s csapat színeiben.”

Yuhi SEKIGUCHI (36. rajtszámú TOM LC500)

„Az előző futam Thaiföldön nem alakult szerencsésen számunkra, ezért is örülök ennek a győzelemnek. Amikor nekiindultunk az utolsó szakasznak, még nem álltunk az első helyen, de aztán úgy döntöttünk, hogy a puha gumit használjuk, és kitartottunk mellette. Ez volt számomra az első győzelem, sőt az első dobogós helyezés, mióta ehhez a csapathoz kerültem, ezért nagy kő esett le a szívemről. A futam végén nem volt könnyű tartani a helyünket, csapattársunk az 1-es számú autóval ott volt közvetlenül mögöttem, szóval nagyon oda kellett figyelnem rá. Hallottam, hogy ez volt az első kettős befutó a TOM’s csapat történetében, így nagy nap ez a számunkra.”

Ryo HIRAKAWA (1. rajtszámú KeePer TOM’s LC500)

„Tegnap a Q1 időmérő után a hetedik helyről indulhattunk a rajtrácsról, igaz, erős súlyhátránnyal és az átfolyáscsökkentővel, ezért a negyedik helyet céloztuk meg. A reggeli bemelegítés alatt jól ment az autó, sőt, még javult is a tempónk, miután elindult a futam, így utolértük az élen haladókat. Többször adódott gondunk a lekörözött versenyzőkkel, ezért időt veszítettünk. Ez volt ez első kettős győzelem a TOM’s csapat számára, amiért köszönet illet mindenkit a kemény munkáért. Immár a bajnokság élén állunk, de indulunk a következő SUGO futamon is, ahol az Autopolisban rendezett hetedik fordulóban a súlyhátrány fele lesz a mostaninak. Az élen csak minimális különbség van a pontszámokban, így a 36-os autó simán elénk kerülhet egyetlen futam után is, ezért óvatosnak kell lennünk.”

Nick CASSIDY (1. rajtszámú KeePer TOM’s LC500)

„Átfolyáscsökkentővel és masszív súlyhátránnyal kellett versenyeznünk, szóval már az is siker, hogy nem maradtunk le egy egész körrel. A csúcssebességünk elmaradt a riválisok mögött, de sikerült végigcsinálni a 800 kilométert, és valamivel a 36-os autó mögött célba érni, így szerintem jól szerepeltünk. Erős versenytársaink voltak, hihetetlenül gyorsak az egyenesekben – igaz más kategóriába tartoznak -, de mi is elég jók voltunk a dobogóhoz. Örülünk a TOM’s csapat kettős győzelmének, ugyanakkor sajnáljuk, hogy nem mi lettünk az elsők, mert volt rá esélyünk.”